Czy pieluszki jednorazowe są dobrym wyborem?

Pojawienie się dziecka na naszym świecie odmieni nasze życie niemal o sto osiemdziesiąt złotych. Młodzi rodzice mają spory problem z podejmowaniem pewnych decyzji. W pierwszej kolejności wątpliwości dotyczą pieluszek. Pierwszy wybór pada na pieluchy jednorazowe. Przeanalizujmy, czy ten wybór okaże się dobry.

Mnóstwo zalet pieluszek jednorazowych

Rodzice wybierają pieluszki jednorazowe z uwagi na sporą oszczędność czasu. Zamiast pieluszki prać i prasować, to po prostu zużytą pieluszkę wystarczy wyrzucić. Czas ten możemy poświęcić na zabawę z dzieckiem. Jednak okazuje się, że pieluszki jednorazowe mogą się pochwalić wieloma innymi zaletami.

Pierwszą zaletą jest niewątpliwie szybkość wchłaniana. Musimy zaznaczyć, że moc jest wchłaniany błyskawicznie. Wszystko za sprawą specjalnej włókniny, która przepuszcza wilgoć, ale tylko w jedną stronę. Nie możemy zapominać także o żelu, który go wiąże wewnątrz. Dzięki pieluszkom jednorazowym naszemu dziecku grozi mniejsze ryzyko odparzeń. Skóra naszego dziecka, dzięki pozbyciu się wilgoci jest mniej narażona na wszelkie odparzenia. Na pewno odparzenia pojawiają się częściej przy pieluszkach wielorazowych.

Kształtowanie ustawień dziecięcych nóżek

Okazuje się, że to jeszcze nie koniec zalet pieluszek jednorazowych. Nie sposób nie wspomnieć o nieprzesiąkaniu. Dzięki ściągaczom umieszczonym na bokach zawartość pieluszki się nie wydostaje na zewnątrz.

Bardzo ważne jest kształtowanie ustawień nóżek. O tym sporo rodziców zapomina. Wszystko za sprawą odpowiednio wyprofilowanego kształtu pieluszek. Wówczas wymuszona jest po części prawidłowa pozycja biodrowych stawów naszego dziecka. Na sam koniec wspomnijmy o higienie oraz wygodzie. Pieluszki jednorazowe nie dopuszczają z zewnątrz bakterii. Na pewno taki rodzaj pieluszek sprawdza się na nieco dłuższych wyjazdach.

Czy zostaliśmy przekonani do pieluszek jednorazowych? Chyba tak. Gdy mamy jakieś wątpliwości, to powinniśmy porozmawiać z lekarzem pediatrą. Na pewno pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości.